לוגו של בי גרין דבוראות ביתית beegreen
חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
כוורות דבורים ביתיות בי גרין

זכרי דבורים

דבורת הדבש היא אחד מהחרקים המרתקים ביותר הממלאים תפקיד חיוני בבריאותן של מערכות אקולוגיות ברחבי העולם. נחיל הדבורים בנוי מארבעה פרטים שונים- מלכה, פועלות, וולדות וזכרים.
לזכרים תפקיד קריטי בגלגול הנחיל ובהפצת הגנטיקה שלו, הם אחראים להתרבות עם מלכות מכוורות אחרות על מנת ליצור מושבות חדשות.

זכרי דבורים בדרך כלל גדולים וחסונים יותר מפועלות, יש להם עיניים ייחודיות ומעוגלות וחוש ריח מפותח מאוד המותאם לזיהוי פרומונים של המלכה מרחוק. לזכרים אין עוקץ, הם אינם מעורבים במשימות היומיומיות של חיפוש מזון או טיפול בכוורת. מטרתם היחידה היא להזדווג עם מלכות מכוורות אחרות ולעזור להבטיח את המגוון הגנטי של הכוורת.

כאשר מלכה מוכנה להזדווג, היא תעזוב את הכוורת ותעוף לעבר "ענן זכרים", שם יתאספו זכרים ממספר כוורות. לאחר מכן המלכה תזדווג עם כמה זכרים, ותאסוף את הזרע שלהם אל איבר מיוחד. היא תשתמש בזרע זה כדי להפרות את הביציות שלה לאורך כל חייה, ותייצר שילוב מגוון של צאצאים שיבטיח את הבריאות והחוסן של הכוורת.

זכרים בוקעים בדרך כלל באביב ובקיץ כאשר הכוורת צריכה להרחיב את אוכלוסייתה. הם מופקים מביצים לא מופרות, והתפתחותם מופעלת על ידי נוכחות של פרומון ספציפי לזכר המיוצר על ידי המלכה.

ככל שהסתיו מתקרב וצרכי ​​הכוורת משתנים, קצב הטלת הזכרים מצטמצם בהדרגה. כשהחורף מגיע, אין בהם עוד צורך, ולעתים קרובות הם נבעטים מהכוורת כדי לשמור על משאביה. ללא היכולת לחפש מזון, רוב הזכרים לא ישרדו את החורף ובסופו של דבר ימותו.

למרות אורך חייהם הקצר ותפקידם המיוחד בכוורת, הזכרים מהווים חלק חשוב מקהילת דבורי הדבש. הם עוזרים להבטיח את המגוון הגנטי של הכוורת ותורמים לבריאות הכללית ולחוסנה של המושבה. בפעם הבאה שתראו זכר בכוורת שלכם, קחו רגע להעריך את התפקיד החיוני שהוא ממלא בתפקוד הכוורת.

היה מעניין? שתפו את הפוסט-