לוגו של בי גרין דבוראות ביתית beegreen
חיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
שעוות דבורים, כוורות דבורים ביתיות בי גרין

שעוות דבורים

שעוות דבורים היא שעווה טבעית, חומה-צהבהבה, המיוצרת על ידי דבורת הדבש כתוצר לוואי של עיכול הצוף שלהן מפרחים. השעווה משמשת את הדבורים לבניית דפנות ותאי הכוורת, וכן לאחסון דבש ואבקה. שעוות דבורים מופרשת מבלוטות בבטן הדבורים הפועלות ומעורבבת עם אבקה וצוף ליצירת החלות.

לשעוות הדבורים מספר תכונות ייחודיות שהופכות אותה לשימושית למגוון מטרות. זהו משאב טבעי, מתחדש ומתכלה, מה שהופך אותו לחלופה ידידותית לסביבה לשעווה סינתטית ובנוסף הוא היפואלרגני ואינו רעיל, מה שהופך אותו לבטוח לשימוש במוצרי טיפוח אישי ומוצרי מזון.

בנוסף לשימוש בכוורת, לדונג דבורים מגוון רחב של שימושים פרקטיים ודקורטיביים. הוא משמש בדרך כלל בייצור של נרות, סבון ומוצרי קוסמטיקה, כגון קרמים ומשחות לשפתיים. הוא משמש גם בליטושים וגימורים לעץ, וכחומר סיכה ואיטום.

שעוות דבורים שימשה במשך מאות שנים כמשאב חשוב בתהליך ייצור כלי נגינה, כגון צינורות עוגב וקשתות לכינור וכן בשימור ושיקום של יצירות אמנות וחפצים.

הביקוש לשעוות דבורים, לצד הביקוש ההולך וגובר בדבש והאבקה, הוביל לגידול דבורים בצורה מסחריות בקנה מידה גדול לטובת איסוף השעווה הרבה הנאגרת בכוורת. עם זאת, ניתן להשיג שעוות דבורים גם מדבורי בר, דבר שיכול לספק מקור הכנסה חשוב לחקלאים וקהילות בקנה מידה קטן במדינות מתפתחות.

בסך הכל, שעוות דבורים היא מוצר רב ערך ורב-תכליתי לדבורים ולבני האדם. זהו משאב טבעי, מתחדש, בעל פוטנציאל לתמוך בפיתוח בר קיימא ולתרום לשימור המגוון הביולוגי.

היה מעניין? שתפו את הפוסט-